Selecciona Edició
Connecta’t
PREMIS GOYA

Els guanyadors dels Premis Goya 2016

Consulteu la llista amb els guardonats de la 30a edició de la festa del cinema espanyol

L'equip de 'Truman' amb quatre dels seus cinc premis.
L'equip de 'Truman' amb quatre dels seus cinc premis.

Millor Pel·lícula

Truman, Cesc Gay

Millor Direcció

Cesc Gay per Truman

Millor Direcció Novell

Daniel Guzmán per A cambio de nada

Millor Guió Original

Cesc Gay i Tomás Aragay per Truman

Millor Guió Adaptat

Fernando León de Aranoa per Un día perfecto

Millor Actor Protagonista

Ricardo Darín per Truman

Millor Actriz Protagonista

Natalia de Molina per Techo y comida

Millor Actor de Repartiment

Javier Cámara per Truman

Millor Actriu de Repartiment

Luisa Gavasa per La novia

Millor Actor Revelació

Miguel Herrán per A cambio de nada

Millor Actriu Revelació

Irene Escolar per Un otoño sin Berlín

Millor Música Original

Lucas Vidal por Ningú no vol la nit (Nobody Wants the Night)

Millor Cançó Original

Palmeras en la nieve de Lucas Vidal i Pablo Alborán

Millor Dirección de Producció

Andrés Santana i Marta Miró per Ningú no vol la nit (Nobody Wants the Night)

Millor Direcció de Fotografia

Miguel Ángel Amoedo per La novia

Millor Muntatge

Jorge Coira per El desconocido

Millor Direcció artística

Antón Laguna per Palmeras en la nieve

Millor Disseny de Vestuari

Clara Bilbao per Ningú no vol la nit (Nobody Wants the Night)

Millor Maquillatge i Perruqueria

Pablo Perona, Paco Rodríguez H. i Sylvie Imbert per Ningú no vol la nit (Nobody Wants the Night)

Millor So

David Machado, Jaime Fernández i Nacho Arenas per El desconocido

Millors Efectes Especials

Lluís Castells i Lluis Rivera por Anacleto, agente secreto

Millor Pel·lícula d'Animació

Atrapa la bandera, d'Enrique Gato

Millor Pel·lícula Documental

Sueños de sal, d'Alfredo Navarro

Millor Pel·lícula Iberoamericana

El clan, de Pablo Trapero (Argentina)

Millor Pel·lícula Europea

Mustang, de Deniz Gamze Ergüven (França)

Millor Curtmetratge de Ficció Espanyol

El corredor, de José Luis Montesinos

Millor Curtmetratge d'Animació Espanyol

Alike, de Daniel Martínez Lara i Rafael Cano Méndez

Millor Curtmetratge Documental Espanyol

Hijos de la Tierra, d'Álex O’Mill Tubau i Patxi Uriz Domezáin

Goya d'Honor

Mariano Ozores