Selecciona Edició
Connecta’t

El Madrid visitarà Cornellà i l’Atlètic de Madrid, l’Hospitalet a la Copa del Rei

El Barça jugarà contra l'Osca als setzens del torneig i l'Espanyol, contra l'Alabès

Iniesta i Di María, a la final de Copa l'abril passat. Ampliar foto
Iniesta i Di María, a la final de Copa l'abril passat.

El Barça s'enfrontarà a l'Osca i el Reial Madrid, al Cornellà als setzens de la Copa del Rei. El sorteig que s'ha celebrat aquest divendres a la Ciutat del Futbol de Las Rozas també ha emparellat l'Atlètic de Madrid amb l'Hospitalet.

El Reial Oviedo, que jugarà amb la Reial Societat, l'Alcoià amb l'Athlètic de Bilbao, i el Cadis amb el Vila-real completen els partits al grup dels sis equips de Segona B classificats després de la tercera ronda del torneig.

Si superen els seus rivals, hi hauria un derbi madrileny a vuitens i un Madrid-Barça a quarts

Pel que fa als equips de la Lliga Adelante, el Sabadell jugarà contra el Sevilla per intentar passar a vuitens. L'Alabès s'enfrontarà a l'Espanyol, l'Albacete al Llevant, Las Palmas contra el Celta, el Betis contra l'Almeria i el Valladolid contra l'Elx. La resta d'emparellaments els formen només equips de primera: Rayo Vallecano - València, Getafe - Eibar, Granada - Còrdova i Deportivo - Màlaga.

Els setzens es disputaran a doble partit, sempre amb l'anada a casa de l'equip de menor categoria, el 3 i el 17 de desembre, excepte el Reial Madrid, que, com que participa al Mundial de Clubs, que es jugarà al Marroc del 10 al 20 de desembre, ho farà el 29 d'octubre i el 3 de desembre.

Els encreuaments més destacats en el camí a la final seran un possible derbi madrileny a vuitens, i un possible clàssic entre Barça i Reial Madrid a quarts, si superen tots els rivals anteriors.

Encreuaments de vuitens de final

Vencedor del Rayo-València contra Alabès-Espanyol
Vencedor del Valladolid-Elx contra Osca-Barcelona
Vencedor de l'Hospitalet-Atlètic Madrid contra Cornellà-Reial Madrid
Vencedor del Las Palmas-Celta contra Alcoià-Athletic
Vencedor de l'Albacete-Llevant contra Deportivo-Màlaga
Vencedor del Granada-Còrdova contra Sabadell-Sevilla
Vencedor del Cadis-Vila-real contra Oviedo-Reial Societat
Vencedor del Betis-Almeria contra Getafe-Eibar